יום שני, 22 במאי 2017

המדריך לעיצוב הגבה

האופן בו מעוצבות הגבות יכול לשנות לחלוטין את המראה שלכן וגם להשפיע על מה שאתן משדרות כלפי אנשים אחרים. הן יכולות, למשל, לגרום לאף ולעיניים להראות גדולים או קטנים יותר, צרים או רחבים יותר. הן יכולות אפילו לגרום לכן להראות שמחות או עצובות וגם לחספס או לרכך את החיוך שלכן. לכן, כדאי וחשוב להשקיע קצת זמן בעיצוב וטיפוח הגבה.בתמונה שלהלן, ניתן להבחין היטב כיצד עיצוב שונה של הגבה משנה את אותן הפנים עצמן:


לפני הכל, תמיד רצוי לגשת למעצב גבות מומחה – לפחות בשביל העיצוב הראשוני, ולאחר מכן ל"תחזק" אותו לבד בבית. בכל אופן, במדריך שלהלן, אשתדל להציג בפניכם את השיטות והכלים לעיצוב נכון ומושלם של הגבה:

כשניגשים לעיצוב הגבה, צריך קודם כל לסמן לנו את הגבולות שלה, כדי לדעת היכן יש למרוט את שיער הגבה והיכן להשאירו. אמנם לכל אחת יש צורת גבה טבעית שונה, אבל בכל זאת ישנם כללים בסיסיים שרצוי לעקוב אחריהם: מיקום התחלת הגבה הינו בקו ישיר עם מרכז הנחיר הקרוב אליה (מסומן A בשרטוט המצורף להלן), הנקודה הגבוהה של קשת הגבה נמצאת בתחילת השליש החיצוני של העין (B) ונקודת הסיום של הגבה נמצאת בקו ישר מקצה הנחיר ודרך הזווית החיצונית של העין (C). כמו כן, הנקודה הנמוכה ביותר בסוף הגבה חייבת להיות בקו ישר עם הנקודה הנמוכה בה מתחילה הגבה (D).


למי שמתקשה לאתר את הנקודות המדוייקות הללו, יכולה להעזר בידית ארוכה של מכחול או עפרון כלשהו. כמו כן, רצוי לסמן בעדינות את מיקום הנקודות הללו באמצעות עפרון עיניים או צללית.


אחרי שהבנו את מיקומן של כל הנקודות האסטרטגיות הללו, הגיע הזמן לעצב את הגבה על-ידי מריטת השיער ה"עודף" שלה. שימו לב, חשוב מאד לא להיסחף בפעולת המריטה, כי ברוב המקרים עיצוב דק מידי מקנה מראה מיושן ולא טבעי ולא קל לתיקון לאחר שהנזק כבר נעשה. אם בכל זאת נסחפתן קצת, תשתדלו לעצב את הגבה בצורה המחמיאה ביותר ולקוות שהשיער יצמח חזרה במהירות. בכל אופן, ישנם אמצעים שונים שיכולים לסייע לנו למלא את ה"חורים" בגבה ואותם אפרט אחר כך.

את מריטת שיער הגבה ה"מיותר" ניתן לעשות במספר כלים, כשהפופולרית ביניהם היא הפינצטה, מכיוון שהיא מאפשרת שליטה קלה ומדוייקת יותר על האיזור הנמרט.

לפני שנתחיל, נסרק את שיער הגבה בכיוון הצמיחה שלו. לאחר מכן נעזר בעפרון גבות כדי לצייר את קווי המיתאר של צורת העיצוב הרצויה. כך ניתן גם לבדוק שצורת העיצוב אכן מתאימה לנו. אחרי ששרטטנו את צורת הגבה, נתחיל בפעולת המריטה של כל השערות שנמצאות מחוץ לתחום השרטוט. עדיף למרוט בכל פעם שערה-שערה כדי למנוע מריטת יתר.


שיטה נוספת פופולרית למריטת הגבה היא באמצעות חוט. אמנם מדובר בשיטה עתיקת יומין, אבל כל מה שזקוקים לו הוא חתיכת חוט וקצת תירגול. היתרון בשיטה זו טמון בעיקר במהירות ובפשטות שלה. כמו כן, השיער החדש צומח בצורה איטית יותר ובשימוש עקבי זקיק השערה נחלש והצמיחה שלו דלילה יותר.


כאמור, בשיטה זו אנו משתמשים בחוט פשוט באורך של כ-45 ס"מ, אבל רצוי לפני כן לשרטט בעיפרון את הצורה הרצויה של הגבה. במקרה הצורך, כדאי גם לאלחש מעט את המקום באמצעות קוביות קרח או מים קרים. את החוט יש לקשור בקצוותיו וליצור מעין לולאה. במידה ויש, גיזרו כל חוט נוסף מעבר לקשר שיצרתם.


החזיקו את הלולאה בשתי הידיים, באמצעות האגודל והאצבע המורה בכל יד. סובבו כ- 5-6 פעמים את החוט (באמצעות סיבוב אחת הידיים כלפי חוץ) עד שיווצר במרכז הלולאה "קשר נע". התאמנו על טכניקת הזזת ה"קשר הנע" מצד לצד על-ידי פתיחת האצבעות ביד האחת וסגירת האצבעות ביד השניה במקביל. החוט המסובב באמצע ("הקשר הנע") הוא זה שבעצם אחראי על פעולת המריטה של השיער.


החזיקו את הידיים באופן בו האצבעות שלכן פונות אל מחוץ לפנים והניחו אותן מעל אחת הגבות. מקמו את המשולש שבמרכז החוט כך שהשיער אותו אתם רוצים למרוט יהיה בתחומו. את המריטה יש לבצע כנגד כיוון צמיחת השיער, כך שיש להניע את חוד המשולש בכיוון הנגדי לצמיחת השיער (ראו בשרטוט שלהלן).


סיגרו את האצבעות השולטות על המשולש סביב השיער, תוך שאתן פותחות את האצבעות ביד השניה. הקפידו על הצמדת החוט לעור בכל זמן התהליך ובמהירות עשו עם האצבעות את התנועה ההפוכה כדי למרוט החוצה את השיער. הפעולה מצריכה מעט אימון, אבל אין ספק שברגע שתופסים את הרעיון, הדרך בהחלט שווה זאת.

אחרי שמרטנו את שיער הגבה המיותר, הגיעה העת לפסל את הגבה עצמה:

באמצעות מברשת גבות נבריש היטב את שיער הגבה. לאחר מכן, נשתמש בעפרון גבות בגוון השיער כדי להגדיר את תחום הגבה ולפסל אותה. נתחיל בקו המיתאר התחתון של הגבה בשתי הגבות ולאחר מכן נעבור לחלק העליון שלה. הקפידו ליצור סימטריה בין שתי הגבות, מכיוון שזהו אחד הצעדים החשובים בתהליך וכמובן, במראה הסופי שיתקבל.

כעת, אחרי שיצרנו את קווי המיתאר של הגבה, עלינו למלא אותה בהתאם. לצורך כך עומדים בפנינו מספר כלים:

צללית בגוון דומה לגוון שיער הגבה, המעניקה מראה מלא רך. את הצללית מניחים ביו שערות הגבה בעזרת מברשת אלכסונית דקה ועל-ידי תנועות משיכה קצרות וקלילות בתחילת הגבה (נק' A) ומהאמצע (נק' B) ועד הקצה (נק' C) עם קצת יותר לחץ על המברשת. בצורה זו הגבה מקבלת מראה רך בתחילתה ומראה מוגדר יותר מקשת הגבה ועד סופה.

עפרון גבות מציע שרטוט מדוייק יותר, אבל רצוי להימנע מעפרונות בעלי פורמולה שומנית. עפרון בעל מרקם חלק וקל וגימור רך ויבש יפיק תוצאה מוגדרת טבעית יותר. את המילוי מבצעים בתנועות קלילות כנוצה כדי למלא את האיזורים הדלילים בשיער.

ג'ל גבות יכול ליצור מראה מלא וטבעי, אבל צריך קצת ניסוי ותהייה כדי לאמוד את כמות החומר שבאמת זקוקים לה. ברגע שתופסים את העניין, העבודה עם הג'ל הופכת להיות קלה מאד.

מסקרה לגבות מגיעה בדרך כלל במרקם מוס או ג'ל ומלבד המראה המלא שהיא מעניקה לגבה, היא גם מקבעת את השיער למשך שעות ארוכות.


לא משנה באיזה אמצעי תבחרו למלא את הגבה שלכן, הגוון שלו חייב להיות תואם לגוון השיער שלכן או אפילו מעט בהיר יותר, וזאת כדי למנוע מראה לא טבעי או נוקשה מידי. אפילו אם גוון השיער שלכן הוא שחור, עדיף להשתמש במוצר בגוון חום כהה מאשר שחור. הדבר שונה במקרה של שיער גבות בגוון בלונד חיוור. כאן עדיף להשתמש דווקא בגוון כהה יותר בדרגה אחת או שתיים כדי למנוע מראה של גבות "מחוקות". כדאי גם לשקול להעדיף שימוש במסקרה לגבות עם גוון עדין כדי לא לקבל מראה משורטט מידי. בעלות השיער האדמוני (טבעי או לא) כדאי שיעדיפו מוצר בעל גוון חום-אדמדם שיחמיא להן מאד.

אחרי מילוי הגבה, נבריש אותה שוב כדי למזג את חומר המילוי בו בחרנו עם שיער הגבה עצמו, כדי לקבל מראה טבעי יותר. כדי להבליט את העיצוב ולהקנות לו מראה נקי ומסודר עוד יותר, ניקח מעט קונסילר (אפשר גם מייקאפ או עפרון קרמי) בגוון בהיר יותר מגוון העור ונמזג אותו היטב בעור שמסביב לגבה.


לאחרונה הושקו בארץ מספר מוצרים שיסייעו לנו במלאכת עיצוב, מילוי ופיסול הגבות:

מותג האיפור הבינלאומי L’Oreal Paris השיק את Brow Artist Sculpt (40 ₪) – מסקרה לגבות 2 ב-1: קצה בצורת חרוט המעניק צבע וצורה לגבה וממלא אותה ומברשת לעיצוב הגבה וקיבוע השיער שלה. המסקרה בעלת פורמולה במרקם קרמי-אבקתי, שאינו מקשה את שיער הגבה, והיא מוצעת ב-3 גוונים: בלונד, חום בהיר וחום כהה.


Ardell, ענקית הריסים המלאכותיים הבינלאומית, מציעה את Pro-Brows - סדרה של שלושה מוצרים לאיפור הגבות:

·     עפרון מכני בעל חוד משולש ובקצהו השני מברשת ספירלה לסירוק שיער הגבה (50 ₪). העפרון מוצע בגוונים: בלונד, חום בהיר וחום כהה;
·    ג'ל לעיצוב ושרטוט הגבות במרקם קרמי. הג'ל מוצע בשלושה גוונים: בלונד, חום בהיר וחום כהה, יחד עם מכחול דו-צדדי – האחד לסירוק הגבה והשני מברשת זוויתית צפופה ושטוחה לציור מדוייק של סיב השיער (70 ₪);
·     ערכה הכוללת ארבע צלליות, כאשר שלוש מהן בגוונים שיער שונים והרביעית הינה צללית בהירה להבלטת עצם הגבה. עוד בערכה מכחול דו-צדדי – האחד לסירוק והשני לשרטוט, ועפרון פריימר במרקם קרמי לפיסול השיער הקיים ועיצובו. העפרון מצוייד במחדד שמובנה בפקק שלו (100 ₪).


קרליין השיקו את Long Wear Brow Pen (40 ₪) - עפרון לעיצוב ותיחום הגבות במרקם שעווה-פודרה עדין, המעניק מראה מלא, טבעי ומרשים לגבות. העפרון עמיד במים, אינו נמרח וקל להסרה בעזרת מסיר איפור. העפרון מצוייד בקצה משולש, המאפשר מילוי ועיצוב מדוייק של הגבה. בצידו השני של העפרון מצוי אפליקטור המיועד לסירוק ועיצוב סופי של הגבה.

העפרון מוצע בשלושה גוונים שונים:
·       01 Ash Beige – חום בהיר
·       02 Ash Brown – חום בינוני
·       03 Warm Brown – חום עמוק


איל מקיאג' מציגים את Brow Factor (119 ₪, מחיר מבצע בחודש מאי בלבד – 69 ₪) - ג'ל גבות עמיד לאורך זמן, לעיצוב וליצירת מראה גבות מלאות ומשורטטות במהירות וללא מאמץ. פורמולת הג'ל מכילה פיגמנטים מתקנים ייחודיים, המאפשרים מילוי חורים ושרטוט מדויק לגבות דלילות או קצרות וכן, יצירת צורה מוגדרת ומסודרת לגבות מלאות. הג'ל בעל מרקם רך המחליק על הגבות ללא מאמץ ומאפשר מריחה נוחה וטשטוש קל בעזרת מברשת.

הג'ל מגיע באריזת שפופרת גמישה, בעלת סגירה הרמטית המאפשרת נשיאה נוחה בתיק האיפור וניצול מלא של כל החומר. מוצע ב-5 גוונים שונים.


מותג הקוסמטיקה MAC משיק את Great Brows (180 ₪) – קיט המכיל את כל מוצרי החובה ליצירת מראה גבות מושלם: שני גווני צלליות בגימור מאט והיילייטר קרמי להארת עצם הגבה. בנוסף, כולל הקיט שני אפליקטורים – האחד דו-צדדי לשרטוט, מילוי וסרוק הגבה והשני להנחת ההיילייטר. הקיט מוצע ב-6 שילובי גוונים שונים.


לסיום, קבלו מספר עצות וטיפים מועילים לעיצוב הגבות בבית:

בחרו את הפינצטה המתאימה – העדיפו כזו בעלת קצוות מלוכסנים חדים, מאשר מחודדים. הן מצליחות לתפוס שערות סוררות קטנטנות במהירות ובקלות מבלי לצבוט את העור תוך כדי הפעולה.

העדיפו למרוט את השיער אחרי הרחצה – מים חמים פותחים את זקיקי השיער ומרככים את השיער עצמו, כך שהוא נמרט יותר בקלות.

הרגיעו את כאב המריטה מראש – אם תהליך המריטה כואב מידי עבורכן או שאתן נמצאות בדיוק לפני המחזור החודשי (זמן בו העור נמצא ברגישות גבוהה ביותר), מירחו על האיזור לפני המריטה ג'ל הרגעה. תוכלו להשתמש, למשל, בג'ל הרגעה לחניכיים המיועד לתינוקות.

הימנעו משימוש במראה מגדילה – מראה כזו עלולה לגרום לכן לחשוב שיש לכן הרבה יותר שיער מיותר ממה שיש באמת. במקום זאת, העדיפו להשתמש במראה רגילה בחדר מואר היטב. אם אתן לא יכולות בתנאים כאלו להבחין בשיער מיותר, אף אחד אחר לא יוכל! אחרי מריטה של כמה שערות, הקפידו כל פעם לקחת צעד אחד אחורה כדי לבחון את המראה הכללי.

הפחיתו אדמומיות – מייד לאחר המריטה מירחו בעדינות קרם הרגעה או קרם אנטי-דלקתי כדי למנוע אדמומיות באיזור המרוט ולמזער אפשרות של הופעת פצעונים דלקתיים.

הימנעו ממריטת גבות לפני אירוע חשוב – יש לכן אירוע חשוב מאד? מירטו את הגבות (או כל שיער פנים אחר) לפחות 48 שעות לפני כן. עור פנים שעבר מריטת שיער הופך להיות מגורה, חם ואדמומי והמייקאפ שמונח מעליו לא מצליח להתמזג עימו היטב.

לעולם אל תשתמשו בסכין גילוח להורדת שיער גבות מיותר – אתן עלולות להסתכן בהסרה של יותר שיער מזה שהתכוונתן מלכתחילה! חוץ מזה, זיפי שיער גבה מגולח שצומחים חזרה ביום למחרת, הם לא מראה אידיאלי בלשון המעטה.

במידה ויש לכן טיפים נוספים, אשמח אם תשתפו אותי בהם.

תמונות: יח"צ, Pinterest


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails