יום רביעי, 13 באפריל 2011

ביד חזקה ובזרוע נטויה?

למרות שרבים מאתנו ימנעו בערב החג מלהרים את זרועותיהם בהתלהבות סביב שולחן החג, הם ידקלמו את המשפט ביד חזקה ובזרוע נטויה. אך מה קורה כשהיד לא כזו חזקה והזרוע לא ממש נטויה, אלא מתבלטת בעיקר בתופעת העור המדלל או "מלח פלפל" כפי שנהוג לכנות אותה?

סביב חג הפסח והזרוע הנטויה, מתרחש גם המעבר לבגדי הקיץ, שרבים מאתנו חשים בו שלא בנוח, בשל תופעת הזרועות הנפולות. אחרי שטיפלנו בפנים ובצוואר, בצלוליט ובישבן, נותרו הזרועות להסגיר את הגיל הכרונולוגי. שנים רבות לא היו תשובות הולמות לתופעה זו, ומי שרצתה לעצב ולמצק את הזרועות, עמדה בפניה אופציה אחת: ניתוח שמשאיר צלקת ארוכה - מבית השחי ועד המרפק.
בתקופה האחרונה נכנסו חידושים ושינויים המאפשרים התמודדות עם מראה הזרועות ופותחו פתרונות, גם מכניים לא פולשניים וגם זעיר-פולשניים.

ביד מנותחת ובזרוע מצולקת
בין הפתרונות המסורתיים לעיצוב פולשני של הזרועות נהוג להסתייע במספר טיפולים וניתוחים פלסטיים. אחד מהניתוחים המוכרים הוא ניתוח עיצוב זרועות או ניתוח מתיחת זרועות. במהלך ניתוח זה מסירים את העור העודף מהזרועות, כאשר את הצלקת מנסים להסתיר בחלקה הפנימי של הזרוע. ברוב המקרים היא מתמשכת מבית השחי ועד המרפק, ועדיין את הצלקת לא ניתן להסתיר לגמרי.

דרך נוספת היא ע"י שאיבת שומן. בתהליך זה מוציאים את השומן שהצטבר בזרועות, אך זהו פתרון חלקי, מכיוון שלא מתבצע טיפול לעור ונשאר עור עודף אותו יש להסיר בניתוח כירורגי.
הניתוח לעיצוב זרועות נעשה בהרדמה מלאה. במהלך הניתוח שואבים שומן, כורתים חלק גדול של העור ומותחים אותו לכיוון בית השחי. הניתוח נמשך עד שעתיים. אפשר לחזור לפעילות שגרתית כבר אחרי שבוע עד 10 ימים, אך צריך לדעת כי תהליך ההחלמה מסתיים לאחר מספר שבועות.
נשים שעברו כריתת שד לדוגמא, לא יכולות לעבור את הטיפולים הללו מאחר
שבלוטת הלימפה הורחקה ויכולה להיווצר נפיחות באזור. אחוז ניכר מהניתוחים אינם מגיעים לתוצאה מספקת מבחינה אסתטית ונידרש ניתוח נוסף כדי לשפר את המצב.

ביד חזקה ובזרוע נטויה
חידושים של התקופה האחרונה מאפשרים עיצוב הזרוע בשיטות יעילות יותר:

בתחום הטיפולים הזעיר פולשניים, מכשירים ייעודיים להמסת שומן ומיצוק העור, כמו אפליקציה מעודנת של מכשיר ה-body tite - מספקים מענה הולם לזרועות האחוריות.

ד"ר רונן גלזינגר, מסביר כי, בודיטייט מאפשר להמיס שומן בכמות ובמהירות גדולה בהרבה מאשר בכל דרך אחרת ובהרבה פחות זמן החלמה ותופעות לוואי משאיבת שומן. בנוסף לכך, כיוון שלאחר המסת השומן תהליך השאיבה הוא פשוט יותר, ישנם פחות כאבים ונפיחות לאחר הטיפול. הטיפול בבודיטייט גם נותן מענה למראה העור, באמצעות אלקטרודה חיצונית המבצעת תהליך כיווץ העור, על מנת שלא יישאר רפוי לאחר המסת השומן. בדרך זו, נחסך הצורך בניתוח המתיחה לאחר המסת השומן.
כיצד זה עובד? מכשיר ה- body tite פועל באמצעות גלי רדיו - RF- בעוצמה גבוהה של עד 75 וואט. פעולת גלי הרדיו מחממת באופן אחיד ומהיר את השומן וממיסה אותו. בו זמנית, המכשיר מבצע שאיבת השומן הנמס החוצה, כאשר הוא במצב נוזלי. החום מאפשר סגירת כלי הדם באופן מיידי ועל כן, כמות הדימום כתוצאה מהפעולה היא מינימלית וקטנה לאין שעור מאשר בשאיבת שומן.
הפעולה מתבצעת בהרדמה מקומית, ואורכה בממוצע 45 דקות, בהתאם לגודל האזור המטופל. החזרה לשגרה הינה מיידית ומלווה בכאבים קלים בלבד. תוצאות הפעולה נראות כשבועיים שלושה לאחר הפעולה.

טיפולים מכניים בלתי פולשניים להתמודדות עם תופעת הזרועות, עבור מי שחוששים מפעולה פולשנית, באמצעות מכשירים שפעולתם מחייבת יותר מטיפול אחד, לדוגמת Velashape II – מכשיר שפותח על ידי חברת syneron – חברה ישראלית מובילה בעולם בתחום הטיפולים האסתטיים – והוא מציע אפליקציה ייחודית ומעודנת לטיפול באזור הזרועות.
ד"ר אינס ורנר, מומחית לרפואת עור ונשיאת החברה לכירורגיה דרמטולוגית, אשר עומדת מאחורי מחקר ישראלי לטיפול בזרועות באמצעות וולה שייפ, מסבירה כי לאחר 6 טיפולים במכשיר, נראות תוצאות משביעות רצון הכוללות הצרת היקף הזרוע, ומיצוק העור הרפוי.
Velashape – הינו המכשיר הרפואי הראשון בעולם שקיבל את אישור ה-FDA ואשר הוכח במחקרים קליניים כיעיל בצמצום משמעותי של היקפים בטווח שבין 2-6 ס"מ באזורי גוף שונים. תוצאות הפעולה נראות כבר לאחר 4 טיפולים ומשתפרות עוד בטיפולים הבאים. אחת לחצי שנה מומלץ לעשות טיפול תחזוקה לשמירה על התוצאות.

הטיפול באמצעות velashape משלב את טכנולוגית גלי הרדיו, עם אור אינפרה אדום, ואקום ועיסוי מכני. מדובר בפעולה לא פולשנית, אשר אינה כרוכה באי נוחות או תהליך החלמה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails