יום שבת, 19 במרץ 2011

טיפים לניקוי העור והורדת איפור בפורים ובכלל...

מאת הרמן וויס – רוקח ויועץ מדעי לקו מוצרי הטיפוח sebocalm

main_pic3_rtl

גם אם אנו נוהגים להתאפר מדי יום, האיפור בחג פורים הינו מודגש יותר, כבד יותר ולרוב כולל ריבוי שכבות וצבע. בשל המרכיבים ה"כבדים" והסמיכים שבשימוש, קיים קושי בהסרת האיפור וישנה חשיבות גבוהה בהסרה נכונה, אשר תמנע הופעת אדמומיות ורגישות באזור המדובר. להלן מספר טיפים קלים ליישום להסרת איפור – גם ביום-יום ובמיוחד בחג הפורים – למבוגרים וקטנטנים...

לפני האיפור - חשוב להקפיד למרוח את האיפור על פנים נקיות, ולמרוח קרם לחות. שימוש במי הפנים המסייעים לאזן את חומציות העור ולחות קלה שאינה שומנית, יסייעו לעור הילדים והמבוגרים, להתמודד עם המרכיבים הסינטטיים שבאיפור, יסייעו לשמר את האיפור לאורך זמן וימנעו אדמומיות וגירוי כתוצאה מיובש או מגע ישיר של הצבע על העור.

אופן הניקוי: שיטת הניקוי הקלאסית היא באמצעות קרם ניקוי או לחילופין סבון/מוס ניקוי, להסרת איפור, גורמי זיהום חיצוניים ועודפי השומן. קרם ניקוי חשוב בעיקר כאשר מדובר באיפור כבד ושומני, אשר דורש המסה על ידי עיסוי. במידה ובוחרים להשתמש בקרם ניקוי - מומלץ לבחור קרם המיועד לעור רגיש כקרם ניקוי מסדרת סבוקלם. המוס, מיועד לאיפור קליל יותר או כשטיפה אחרונה לאחר קרם הניקוי/חלב פנים. לאזור העיניים ניתן להשתמש בשני המרכיבים שצויינו, במידה והם מיועדים לאזור זה ולא יגרמו לצריבה בעין ואדמומיות, או במוצרים ייעודיים להסרת איפור עיניים.

מי פנים, ישלימו את הפעולה ויסייעו להוריד שאריות של קרם הניקוי. במידה ויש שימוש במי פנים המכילים מרכיבי הסרה היוצרים פילינג עדין לעור – יהיה הניקוי טוב יותר.

הקפידו לנקות את הפנים בתכשירי דרמקוסמטיקה עדינים וטבעיים, אשר יסייעו להוריד את האיפור בעדינות וביעילות. מוצרי דרמקוסמטיקה הינם מוצרים עדינים ואפקטיביים אשר יסייעו לך לשמור על העור נקי ומטופח לאורך זמן, שכן הם מבוססים על צמחי מרפא, ויטמינים וצמחי מרפא.

הימנעו משימוש בתכשירים המכילים אלכוהול או מרכיב ה-SLS (נתרן לאוריל סולפט) הגורם לגירויים, יובש וצריבה. רכיבים אלו עלולים לגרום לגירויים, ליובש ולאלרגיות.

הימנעו מניקוי אגרסיבי המפעיל לחץ חזק מידי על העור, לאורך זמן. פעולה שכזו, אכן תסייע להסרה של האיפור אך היא מיותרת ועלולה לפגוע במעטה ההגנה הטבעי של העור. קרצוף יתר עלול לשרוט את עור הפנים ולגרום להופעת קופרוז (נימי דם מורחבים).

פילינג- ניקוי הפנים ע"י פילינג מסייע בהסרה יעילה יותר של האיפור, הלכלוך והתאים המתים. עם זאת, ניקוי ע"י פילינג גס עלול לגרום לגירוי העור, ליובש, ולהופעת כתמי פיגמנטציה. לכן, חשוב להשתמש בפילינג עדין, כדוגמת מי הפנים עם הפילינג העדין של סבוקלם, המכילים מיצויים צמחיים בהרכב מיוחד לשמירה על היגיינת העור ולמניעת התפתחות זיהומים.

לחות- מומלץ להשתמש בתחליב ניקוי, אשר ישלב ניקוי עדין ויסודי עם הענקת לחות. בנוסף לכך, לאחר הניקוי יש למרוח קרם לחות על הפנים והצוואר בכדי למנוע את התייבשות העור. לספיגה אופטימלית של לחות יש למרוח את קרם הלחות על עור יבש.

אין תגובות:

פרסום תגובה

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails