יום שלישי, 4 במאי 2010

טבע פראי

המעצבת נטע שדה, המחזיקה בקו תיקים אישי הנושא את שמה בחברת "ארנקי עמנואל", משיקה השבוע את קולקציית אביב/קיץ 2010, שעוצבה רובה ככולה בהשראת הטבע ופונה במובהק אל קהל נשים מתוחכם, התר אחר תיקים איכותיים בעיצובים מודרניים, שקטים ולא צעקניים מדי.

הקולקציה נחלקת ל- 4 קווים מרכזיים:

קו פירות האביב והקיץ - 
"הקיץ, על שלל הפירות המבשילים בשיאו, היווה עבורי את ההשראה לאוסף תיקי הפירות", אומרת נטע שדה. "כחובבת פירות מכל הסוגים והמינים, אימצתי את הצורניות העגלגלה של הפרי (דובדבנים, אגסים) כדי ליצור סדרת תיקי עור גדולים ונפחיים".
צורת האגס – אשר רחב בחלקו התחתון וצר בחלקו העליון, ואשר בהשראתו נוצרו שלושה תיקים: סל ענק, תיק עבודה ותיק ערב קטן.
צורת הדובדבן – תיק מעוגל בעל מבנה המשכי, ללא חתכים ותפרים מיותרים.
צורת הקרמבולה – סל גדול הנוצר מחיבור של צלעות ישרות כמו פרי הקרמבולה, המזכיר כוכב בצורתו.

קו תיקי 'דיונון' - 
נוצר בהשראת ריבוי זרועות הדיונון. התיקים בסדרה מרובי קפלולי עור קטנטנים, הנוצרים על ידי כיווצי גומי צפופים, היוצרים מעין 'מותניים' צרים לתיק, שנפתח לבסיס רחב יותר.
הקולקציה כוללת סלים גדולים ותיקי ערב קטנים, עם רצועה מתכווננת המתאימה לנשיאה, הן באלכסון והן כתיק לתליה על פרק היד. התיקים עשויים עורות בגימור נובוק, עור רך מאוד ונופל בצורה כמעט אורגנית. גווני העור הם אפורים, חומרים, חמרה ושחור.

קו תיקי 'הרכיבה' -
כהמשך לקולקציית תיקי הרכיבה נוצר קו תיקי ה'פוני'.
סגנון הלבוש הפרקטי של האישה הישראלית המחפשת לעצמה נוחות עם סגנון, מראה עשיר אך משוחרר, וקצת זרוק, הביא ליצירת תיקי 'פוני' – תיקים שטוחים ללא צלעות, הנלבשים באלכסון לגוף, עם קלפות גדולות ורפויות ובצבעים של עורות חומים ואפורים מסוג 'אפריקה' – עורות בעיבוד רך ובמראה גס וראשוני, עם תפרים בולטים המפחים את התיק בצורת חצאי עיגולים.

קו 'מרעיי הצאן' - 
סדרת תיקים שנגזרו מעורות גסים ועליהם הושארו המספרים הסידוריים של הפרות. בתהליך עיבוד העורות נמחקים כל הסממנים של הבהמה ממנה נלקח העור (פרה, בופלו, עז). "בבואי ליצור את קולקציית מרעיי הצאן", אומרת שדה, "לקחתי בחשבון את ההתנגדות הטבעית שטבועה בנו בעניין שימוש בבעלי חיים לצרכי אופנה ויופי, אך מכיוון שמדובר בחיות שמגודלות לצרכי חלב ובשר בראש ובראשונה, ורק כתוצאת לוואי נעשה שימוש גם בעור שלהן לצרכי אופנה, דווקא מסיבה זו, חשתי שאני משיבה לפרה את כבודה, בכך שהשארתי את העור כמו שהוא ויצרתי ממנו סלים פשוטים, טבעיים ללא בטנה." הסדרה כוללת 4 דגמים: סל גדול, סל קטן, תיק עבודה ותיק בגזרת באולינג.

תיקים בעיצובה של נטע שדה

להשיג בחנויות התיקים ובבוטיקים המובחרים. לבירור מיקום חנויות: 03-5583444.

תגובה 1:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails